dr inż. Aleksander Pyć
Na pewno byłem pierwszym, który wprowadził badmintona do środowiska studenckiego - mówi dr Aleksander Pyć, wykładowca Politechniki Łodzkiej - Ale czy w naszym mieście nikt mnie nie wyprzedił, trudno powiedzieć. W tym samym czasie, czyli na początku lat 60-tych w badmintona zaczeto grac również przy ogniskach TKKF. Dlatego mówiąc o początkach tej dyscypliny w Łodzi nie można nie wspomnieć o takich ludziach jak Jan Mendel, Wiesław Świstak, Jerzy Król, Maciej Trippner, Barbara i Tadeusz Zatoplińscy.

Korzeni badmintonowej przygody Pana Aleksandra nie należy jednak szukać w okolicach ulicy Piotrkowskiej i Stawów Jana. Jako student pojechał w 1962 roku do Jugosławii i tam po raz pierwszy zobaczył ludzi odbijających lotkę. Tak mu się to spodobało, że gdy pojechał na praktykę do NRD kupił sobie pierwszą paletkę. Teraz pozostało mu już tylko nauczyć się jej używać.

(z artykułu Żelisława Żyżyńskiego)

projekt: badlodz